Dascăli şi elevi, împreună învingem bariere

30 MAI 2017-Reuşită deplină!
Sub coordonarea domnei profesor Maura Harhăta şcoala noastra a depus şi obţinut finanţare pentru proiectul Erasmus + ,,Dascăli şi elevi, împreună învingem bariere,, în valoare de 17.000 mii euro. Astfel, 8 cadre didactice vor participa la stagii de formare în Spania şi Portugalia, vom achiziţiona materiale didactice moderne.

Logo Erasmus

In perioada 22-29 octombrie 2017 s-a derulat prima mobilitate internațională în cadrul proiectului “Dascăli și elevi, împreună învingem bariere!” desfasurat în cadrul programului european Erasmus+, domeniul educație școlară, acțiunea K1, mobilitatea personalului didactic.

Happy school-Positive Education for Wel-being and life-skills development

“Happy school-Positive Education for Wel-being and life-skills development” este denumirea cursului la care au participat 4 cadre didactice din școala noastră. Mobilitatea s-a desfășurat în Barcelona, Spania, având drept obiectiv principal familiarizarea participantilor cu tehnici si metode ale educației pozitive menite să facă din școală un spațiu de învățare în care copiii să fie motivați și fericiți. Colegii noștri s-au întâlnit la curs cu profesori din Finlanda, Ungaria și Grecia, având altfel posibilitatea de a învăța intr-un spațiu multicultural.

Înscrierea copiilor în învățământul primar 2018-2019 NOU
Informații pentru părinți transmise de către Inspectoratul Școlar Județean Iași.